Historia Kyokushin Karate w Kwidzynie

     Pierwszy trening kwidzyńskiej sekcji Malborskiego Klubu Kyokushin Karate odbył się 12 września 2010 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. Konarskiego. Od samego początku treningi w Kwidzynie prowadzi Maciej Kaczyński. Jego zapał, zaangażowanie i znakomita atmosfera panująca w klubie przyciąga wciąż nowych adeptów Kyokushin Karate.

Mitsumine 2015 r.

     Na pierwsze sukcesy karateków z Kwidzyna trzeba było jednak trochę poczekać. Zawodnicy (reprezentując Malborski Klub Kyokushin Karate) tacy jak: Marcel Falkowski, Zuzanna Jaremko, Rafał Jedmowski, Amelia Kołodziej, Aleksander Liss,  Dominika Liss, Piotr Łazuk, Paweł Madajczak, Martyna Mierzejewska, Adam Paczkowski, Piotr Paczkowski, Katarzyna Proch,  Kacper Rożniak, Aleksandra Strzelczyk, Mateusz Strzelczyk,  Martyna Skibicka, Konstancja Wacławik, Mirosława Zdral  zapoczątkowali starty w zawodach regionalnych, ogólnokrajowych, a później także w zawodach rangi Mistrzostw Europy.

Pierwsze miejsce MM Zachodniego Mateusz Strzelczyk 2012 r.
Pierwsze miejsce Mirosława Zdral Włocławek 2012 r.
Pierwsze miejsce Konstancja Wacławik Płock 2016 r.
Pierwsze miejsce Zuzanna Jaremko, trzecie Konstancja Wacławik Piaseczno 2017 r.
Makroregion Zachodni, Pierwsze miejsce Paweł Madajczak 2017 r.

     W 2015 r. na Mistrzostwach Europy w Berlinie zadebiutowali Paweł Madajczak i Zuzanna Jaremko, która zdobyła tytuł Mistrzyni Europy. Rok później w Varnie została Wicemistrzynią, by w 2017 w Lyonie ponownie stanąć na najwyższym podium.  To nie jedyne jak dotąd starty na Mistrzostwach Europy zawodników z Kwidzyna. W 2019 r. w ME we Wrocławiu wystartowali: Katarzyna Proch, Marcel Falkowski, Dominika Liss, natomiast w roku 2021: Marcel Falkowski, Amelia Kołodziej Aleksander Liss oraz Dominika Liss

Lyon ME 2017 r. Pierwsze miejsce Zuzanna Jaremko
7 finał ME w Varnie w 2016 r. Zuzanna Jaremko II miejce
Finał ME w Varnie w 2016 r. Zuzanna Jaremko II miejsce

     Za osiągnięcia swych zawodników Maciej Kaczyński dwukrotnie otrzymał z rąk Starosty Powiatu Kwidzyńskiego nagrody. Dzięki jego staraniu MKKK w 2020 r. pozyskał dla trenujących w kwidzyńskiej sekcji salę treningową, która użytkowana jest do dziś.

27 kwietnia 2017 r.
6 kwietnia 2018 r.

     W dniu 15 października 2021 r. z inicjatywy Sensei Macieja Kaczyńskiego w kwidzyńskim dojo odbyło się zebranie założycielskie Kwidzyńskiego Klubu Kyokushin Karate. Wybrano Zarząd klubu i podjęto szereg uchwał mających wpływ na dalsze kroki prawne. Prezesem klubu został Maciej Kaczyński, a Wice Prezesem  Paweł Makos. Sekcja ze Starogardu Gdańskiego, w której Sensei Kaczyński prowadzi także treningi tym samym stała się integralną częścią kwidzyńskiego klubu.

Spotkanie założycielskie KKKK w dniu 15 pażdziernika 2021 r.

     W dniu 08 listopada 2021 r. decyzją Starosty Powiatu Kwidzyńskiego Kwidzyński Klub Kyokushin Karate NIPPON został wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej. CDN…

Sensei Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński

CDN…